FlexiSoft da Bul ve Değiştir Menüsü Nasıl Kullanılır?

PLC ile ilgili akla gelen temel soru ve sorunlara buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
FastTeknik
Mesajlar: 147
Kayıt: 22 Kas 2017 16:28
İletişim:

FlexiSoft da Bul ve Değiştir Menüsü Nasıl Kullanılır?

Mesaj gönderen FastTeknik » 08 Oca 2018 10:25

FlexiSoft --> Edit --> Find and Replace (CTRL+F) Arama penceresinde iken;

Find what kısmına Aranacak kelimeyi girip Find Next butonu ile adım adım arama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Örneğin; Find what satırına OK kelimesi girilip Find Next butonuna basıldığında içerisinde OK kelimesi geçen tüm Tag adresleri tek tek bulacaktır.(Tag adresin başında, sonunda ya da ortasında)

Match whole word only seçimini işaretleyip arama yaparsanız, Find what satırına girilen kelime bir bütün olarak aranacaktır.
Örneğin; Find what satırına Kontak kelimesini yazıp Find Next ile aramayı başlattığınızda yanlızca Kontak isimli Tag adresi aranacak ve içerisinde Kontak ismi geçen(Alt_Kontak, Kontak1, . . .) diğer tüm taglar aramaya dahil edilmeyecektir.

Eğer bir projede hatalı Tag adresi tanımlanmış ve bu Tag adres farklı bir Tag adres ile değiştirilmek isteniyor ise Find what satırına aranacak Tag adresi Replace with satırına ise değiştirilmek istenen Tag adresi girip Find Next Butonuna basmalısınız. Böylece Find Next butonuna her basıldığında Tag adresler tek tek değişecektir. Bu işlemi toplu bir şekilde tek seferde yapmak istiyorsanız Replace All Butonuna basmalısınız.

Lojik Bloklar içerisinde bir arama işlemi gerçekleştirecekseniz FlexiSoft --> Edit --> Find in Logic Blocks sekmesini kullanmalısınız.


Kilitli

“PLC Sıkça Sorulan Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir