Event Girişleri

Servo Sürücüler ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
physme
İletişim:

Event Girişleri

Mesaj gönderen physme »

Merhaba,
Dahili Pozisyon Modunda Event girişleri ile 0.01mm , 0.1mm ve 1.0mm yukarı aşağı yaptırmak istiyorum. Bunun için toplam 6 girişe ihtiyaç duyuyorum.
Ama bu giriş sayısını azaltmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? 3 adet buton (0.01, 0.1 ve 1.0) ve motor yönü yapabilir miyim ?
Aynı zamanda ekran üzerinden rs485 ile jog yaptırmak ve farklı pr parametrelerini de kullanmak istiyorum. Fakat gene bu fiziksel butonların olmasını istiyorum. Bunu en az butonla nasıl yapabilirim ?
Kaşif
İletişim:

Re: Event Girişleri

Mesaj gönderen Kaşif »

Merhaba,

Toplam 4 adet event girişi bulunmaktadır. İstediğiniz 3 boy için yönler de olacak ise sayı 6 olacağı için eventler yetmez. Tavsiyem JOG için eventlerı diğerleri için standart pozisyona gönderme (pos+ctrg) yöntemi kullanmanızdır. Aynı anda hem harici hem de RS-485 üzerinden inputları tetikleyemezsiniz. Çünkü haberleşme üzerinden tetiklenecek inputlar PD25 parametresine girilir ve bu inputlar fiziksel olarak tetiklenemez, haberleşmeden beklenir.

SDE Servo Event Girişleri ile Dahili Pozisyonlama: viewtopic.php?f=56&t=423

SDE Servo İnputlarının Haberleşme Üzerinden Tetiklenmesi: viewtopic.php?f=56&t=759

“Servo Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir