HCQX-EC01-D Coupler Ekleme

HCFA PLC ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
alcan_nuryagac
İletişim:

HCQX-EC01-D Coupler Ekleme

Mesaj gönderen alcan_nuryagac »

Elimizde Q0-1100 serisi Cpu mevcut buna ek olarak HCQX-EC01-D COUPLER Eklemek istiyorum ama bir türlü ekleyemedim nasıl bir yol izlemem gerekiyor.Coupler yanında QX-MD16-D takılı durumda.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: HCQX-EC01-D Coupler Ekleme

Mesaj gönderen İlhan »

Normalde PLC sağına ek modül bağlarken ne işlem yapıyorsanız aynısını yapmanız yeterlidir.

Örneğin aşağıdaki gibi "Soft Monition" ekleyip projeniyi plc'ye gönderdikten sonra sağ tık "scan for device" dedim ve hem plc'nin yanına takılı ek modülü buldu hem de ethercat portuna bağlı QX-EC ve ona bağlı ek modülleri buldu.
qx-ec.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
alcan_nuryagac
İletişim:

Eklemek istediğim zaman bana başka bir seçenek sunmuyor.Kablo bağlantısı nasıl olmalı peki yada IP adres kısmı
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

SoftMotion kısmında aşağıdaki seçenekler seçili olsun ve programı PLC'ye gönderiniz sonradan Scan edip bulup olmadığınızı kontrol edin. Kablo standart CAT 6 Topraklı EtherCat (bizden alıyorsanız turuncu renkli kablo) kablonun bir ucu PLC'nin etherCAT soketinde diğeri ise QX-EC nin EtherCAT portunda olacak (1 veya 2 fark etmez) Ayrıca QX-EC'nin enerjilendiğine emin olunuz.
qx-ec2.JPG
Diğer bi durum da Codesys'e ilave modül xml dosyaları tanıtılmamış olabilir. Dosyalara viewtopic.php?f=98&t=1300 indirip tümünü Tools - Device Repository kısmından kurunuz.
alcan_nuryagac
İletişim:

Xml dosyalarını kurduktan sonra sorunum çözüldü teşekkür ederim.

“HCFA Q-Serisi PAC Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir