sde servo dahili pozisyonlamada 3 tur ileri yarım tur geri

Servo Sürücüler ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
azim
İletişim:

Re: sde servo dahili pozisyonlamada 3 tur ileri yarım tur geri

Mesaj gönderen azim »

modbus adresini 401803 yerine 401804 hesaplamışım. uyarmasanız geri dönüp kontrol etmek aklımın ucundan gecmezdi. teşekürler.
son olarak 1. sorum:
dijital inputların ve outputların statu bilgilerin hmı panelde göstermek istiyorum. dijital inputlar için 0X0204h modbus adresi=400516(1 word) olarak belirtiyor. adresten aldığım statu bilgiler kodlu olarak desimal şekilde geliyor.(DI girislerin hangisi on hangisi off konumda oldugunu gosteren kodlu sistem).Fakat dijital cıkısın CMDOK tanımlı cıkısın cıkış verdiği zaman kodlu olarak dijital input statulerini gönderiyor. ben dolayısıyla sistemi test etmek istediğim zaman jog butonlarını kullandığımda DMDOK CIKIŞ vermediği için DI STATU BİLGİLERİNİ en son CMDOK cıkısındaki bilgileri gönderiyor.
2. sorum
dijital OUTPUTLARIN STATU bilgilerini gösteren bir modbus adresini data sheet te GÖREMEDİM. saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Nazım SARIBAŞ
İletişim:

Re: sde servo dahili pozisyonlamada 3 tur ileri yarım tur geri

Mesaj gönderen Nazım SARIBAŞ »

Merhaba,

Dıjital girişlerin ve dijital çıkışlarının durumunun okunması ile ilgili adreslere buradan ulaşabilirsiniz. Dijital inputların durumunun CMDOK çıkışı ile bir bağlantısı yoktur. Servoyu bir pozisyona gönderdikten sonra Jog yapıyorsanız ve pozisyon seçiminizi iptal etmemişseniz ilgili dijital inputun durumunun aktif olması normaldir.

“Servo Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir