Pulse-dir komutu

Servo Sürücüler ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
adilummet
İletişim:

Pulse-dir komutu

Mesaj gönderen adilummet »

Merhabalar daha önce ben delta 14ss2 plc kullanıyordum.Kullanmış olduğum bu plc ile servo motor kontrolünde dplsv komutunu kullanarak 30k civarında değer vererek istediğim hız değerine ulaşıyordum.Renu FL004-0806N-V2 serisine geçmeyi düşünüyorum pulse-dir komutunu kullanarak istediğim hıza ulaşamıyorum.Maksimum değer olarak 10k verebiliyorum sadece yardımcı olabilirseniz sevinirim
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: Pulse-dir komutu

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
FL004 seri PLC max. 10 kHz pulse çıkışı verir. Eğer SS2 PLC'nizden 30 kHz çıkış alabiliyorsanız bu durumda 10 kHz mevcut durum için yeterli olmayabilir. 200 kHZ'e kadar çıkış alabileceğiniz FL005 veya FL055 serisi PLC modeller mevcut.

PLC ile servo motor sürme işlemi gerçekleştiriyor iseniz servo tarafında 10 kHZ'de istediğiniz devirde dönecek şekilde çarpan değerlerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
adilummet
İletişim:

Mesaj gönderen adilummet »

Uzun süreli servo motor kullanımlarında çarpan değişimleri olumsuz sonuçları meydana getiriyormu ?
En son adilummet tarafından 04 May 2023 17:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Çarpan değerini devamlı değiştirmeyeceksiniz 10 kHz geldiğinde max kaç devirde dönmesini istiyorsanız ona göre servo çarpan değerlerini ayarlayıp o şekilde bırakacaksınız.

“Servo Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir