SDP-500A4C frenleme direnci sorunu

Servo Sürücüler ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Hasan Akyürek
İletişim:

SDP-500A4C frenleme direnci sorunu

Mesaj gönderen Hasan Akyürek »

Merhabalar
SDP-500A4C 3x400V beslemeli servo kartın üstünde 4,5kW servo motor bağlı.

Fren direnci olarak 20ohm 3500w direnci kartın üstündeki direnç köprüsünü sökerek P ve C uçlarına bağladım. PA10=20 ve PA11=3000(daha fazla değer giremiyorum) olarak ayarladım.

Karta enerji verip servo on yaptığımda AL-02 alarmı alıyorum. Fren direncini söküp köprüyü tekrar yaptığımda (P-P1 arası) alarm gidiyor ve motora hareket verebiliyorum.

Tekrar direnç bağladığında yine aynı problemle karşılaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: SDP-500A4C frenleme direnci sorunu;

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
P1-P arası köprüyü kesinlikle çıkarmayın. Aksi takdirde AL.02 hatası verir.
Direnç sürücü üzerindeki P ile C uçlarına bağlanır
Direncin:
Ohm değeri PA10'a
Watt değeri PA11'e girilmelidir. Bülten
Hasan Akyürek
İletişim:

Re: SDP-500A4C frenleme direnci sorunu

Merhaba İlhan Bey,

İlginiz için teşekkürler.

Dediğiniz gibi yaptığımda AL-02 alarmından kurtuldum. Fakat şu an ki sorunum düşük devirde (740 rpm) dur-kalkta bile AL-21 hatası alıyorum.

Dur-kalk süresini yani rampa süresini yükseltiğim(740 devirde 3 saniyede durduğu zaman) zaman alarm almıyorum. Ben servo motoru pozisyon-hız modunda kullanacağım. motor yüksek hızda (yaklaşık 2000 d/d) cw ve ccw yönlerinde sürekli hareket istiyorum ve pozisyonlama da istiyorum(servo motor CNC tezgahta iş milini sürecek, daha önce mitsubishi motor vardı arıza yaptığı için shihlin takmaya karar verdik)

Bu konuda ne yapabiliriz?
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
AL 21 hata açıklaması
Ekran Alıntısı.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Hasan Akyürek
İletişim:

Merhaba,
Kablolarla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyordum fakat soketi açarak yeni bir kablo yaptım. Sorun devam etti.

Bundan sonra bir kaç gün boyunca gain ayarlarını ile oynadım, auto gain yaptım bir sonuç alamıyorum.

One-touch'dan ayarlama yapmak istediğimde ise C005 hatası alıyorum(bu sorunun ne olduğunu tam anlamadım açıklaması Çince yazıyor).

Başka bir sıkıntı ise kalkış (PC-01) ve duruş(PC-02) rampa sürelerini yükseltiğimde kalkıştaki rampa ayarladığım değere geliyor fakat duruş rampası hiç değer değiştirmemiş gibi 200ms gibi bir sürede duruyor( Motor Response Continuous dan motor devrini izlediğimde 200ms duruş rampasını görebiliyorum).

Kullandığım motor: SMP-H44015MCB4
Kullandığım sürücü: SDP-500A4C

Bu motor ile sürücü uyumlu mudur?

Duruş rampa süresini neden değiştiremiyorum. Başka bir parametresi daha mı var?

Ayrıca Auto Gain'de Response Level'i 7 ya da 8 gibi değerlerde motorun titreşimi ve inleme sesi kesiliyor. 8 den yüksek seviyelerde inleme ve titreme başlıyor. Bu kadar düşük seviyelerde olması normal midir?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.
İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,

One-touch C005 hata açıklaması:
C5 - Kopya.jpg
Hız modunda çalışıyorsanız hızlanma rampası PC01 den yavaşlama rampası da PC02'den ayarlanır. Yavaşlama rampasının aktif olabilmesi için PC18: 00 olmalıdır.

Kullandığım motor: SMP-H44015MCB4
Kullandığım sürücü: SDP-500A4C uyumludur.

Auto Gain'de Response Level ile ilgili bahsettiğiniz şey normaldır.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Hasan Akyürek
İletişim:

Merhaba:

PC18: 00 yaptığım zaman yavaşlama rampası aktif duruma geldi. 1000ms yavaşlama rampası ile duruşlarda AL-21 hatasından kurtuldum. Şu an servo istediğim şekilde çalışıyor. En kısa sürede makinaya bağlayıp tekrar denemesini gerçekleşteceğim.

İlginiz için teşekkürler İlhan Bey.

“Servo Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir