Hmi program yüklerken sürekli hata mesajı

RENU HMI ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
msslm
İletişim:

Hmi program yüklerken sürekli hata mesajı

Mesaj gönderen msslm »

2070t-s1 model hmi'ye firmware atarken özellikle yada normal programı atarken sürekli bağlantı hataları alıyorum. cihaz bulunamadı comport yoğun vb. sonra bir şekilde tesadüfen başarılı oluyor . ancak son firmware atmamdan sonra artık ekran çalışmamaya başladı. dokunuyorum herhangi bir tepki vermiyor. cihaz mı bozuldu yoksa ayarlarda mı sorunum bilmiyorum. usb kablo ile atmaya çalışıyorum.
benzer yada aynı şekildeki sorunu plc içinde yaşıyorum fl0051616n-s1. force download yaptım. sonrasında bir kez atıyorsa on kez atamaıyorum. Ayrıca plc taglar ile hmi taglar eşleştirdiğim halde hmi de bastığım buton plc de herhangi bir biti tetiklemiyor. tam tersi plc de online tetiklediğimde ekranda tepki oluyor. anlamadım gitti. yardım ederseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: Hmi program yüklerken sürekli hata mesajı

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
USB Kablosu olarak telefon şarj kablosu veya benzeri kablolar kullanıyorsanız bağlanamama ve kopma problemleri yaşayabilirsiniz. PLC ve HMI için kullanmış olduğumuz USB kablosunu satış departmanımızdan temin edebilirsiniz. Haberleşme problemi yaşadığınız HMI ve PLC programını eklerseniz test edebilirim.

FlexiSoft 24 Haziran sürümü yayınlanmıştır. Sürüm dosyası indirilebilir durumdadır. Kurulum ile ilgili bilgilere https://fasttr.com/forum/viewtopic.php?f=39&t=142 ulaşabilirsiniz.
msslm
İletişim:

Mesaj gönderen msslm »

Teşekkür ederim cevap için. içine eklemeye çalıştığım program özel değil sadece bir buton bir lamba gibi.yeni versiyonu indirip deneyeceğim
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

İlgili videoya https://fasttr.com/forum/viewtopic.php?f=50&t=618 ulaşabilirsiniz.
msslm
İletişim:

Mesaj gönderen msslm »

Usb kablo temin ettim, güncel programı yükledim. USB den program atmada plcye bazan sorun olsa da hmi için sorun çözüldü gibi. Yani aslolan yeni sürümü herhalde sorunları gidermiş. Plcye usb değil com1den programı arıyorum. Hmiye ise usbden atabiliyorum. Anlamadığım şu ki hmiye usb kablo ile atarken bağlantı özellikleri kısmında serial ve uygun comport seçerek atabiliyorum programı. Henüz bu flexisoftun acemisiyim ilerde düzelecek umarım
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

F.A.S.T teknik servis ile irtibata geçin isterseniz PLC tarafı ile ilgili duruma bakılsın. Çünkü versiyon ile USB haberleşmenin bir ilgisi yok.
msslm
İletişim:

Mesaj gönderen msslm »

Bugün epey sorunlu bir iletişim hatası yaşadım. Hmiye bir türlü program atamadım. Kabloyu pcden çek tekrar tak bazan işe yarıyor atıyor, bazan yaramıyor hmi enerjisini kes tekrar ver bazan işe yarıyor bazan yaramıyor. Hiç bir değişiklik yapmadığım halde tag'lari tanıttığım halde ekranda nümerik bilgilerde ? Şeklinde çıkıyor. En son flexisoftu pcden kaldırdım tümden sildim. Yeniden kurmak zorunda kaldım. Bu kez her şey normal çalıştı. Sizden ricam bu tür eksiklikleri gidermek için bu çalışmayı yapan insanlara bu sorunları bildirmeniz. Çünkü epey zaman alıyor bu hatalar. Bir başka sorun da ekran dokunmatik kalibresi tam olduğu halde dokunmada algılama gecikmesi yaşıyorum hızlı hızlı arka arkaya 2-3 kere ekranda olusturdugum tuşa basıyorum gecikmeli olarak 2-3 kere işlem yapıyor. Bu yine cihazın hızı ile ilgili sanıyorum. Yada benim yapmam gereken bir şey var mı acaba
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

USB ile ilgili iyileştirmelerin uzun süre önce tamamlandı. Bilgisayar kaynaklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. F.A.S.T Teknik servis ile http://www.fasttr.com/iletisim/ irtibata geçiniz.

“RENU HMI Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir