Modbus Tag Import Problemim

RENU HMI ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Bahadir
İletişim:

Modbus Tag Import Problemim

Mesaj gönderen Bahadir »

Merhaba,
Daha önce bununla alakalı bir konu açmıştım benzer bir sorun daha yaşıyorum.

InputCoil_0002 'ye bağlı bir çıkışın (tag ismi PulseCheckerDurum3) durumunu MODBUS'tan HMI'da göstermeye çalışıyorum fakat PLC'den export daha sonra HMI'dan import ettiğimde "PulseCheckerDurum3 is already present, hence it is not imported." uyarısı alıyorum. Halbuki öyle bir PulseCheckerDurum3 isminde bir tag databasede yok. Daha sonra ismini değiştirip export ediyorum. Değişmiş olan isim ile de yine aynı hatayı alıyorum. Kullandığım Flexisoft sürümü de 15 Mayıs güncellemesi.

Bir de import ettiğim zaman bazı tagların adreslerinde kayma meydana geliyor. (000003 adresli tag 000004'e kaymış ardındaki tüm tagları kaydırmış)
PLC Tagları
Resim
HMI Tagları
Resim
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: Modbus Tag Import Problemim

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Siz anladığım kadarı ile PLC COM Portunu Modbus RTU Slave seçip tagları eski export yöntemi ile dışarı çağırıyorsunuz. Artık bu yöntemi kullanmanıza gerek yok. PLC portunu FlexiLogics Slave Driver seçip projeyi kaydettikten sonra taglara ait dosyalar excell formatında kaydedilmiş oluyor. HMI tarafında da FlexiLogics Slave Master seçip ilgili excell dosyasını HMI'ya çağırıyorsunuz.

HMI-PLC arası haberleşme ile ilgili videolu anlatıma viewtopic.php?f=50&t=618 ulaşabilirsiniz.
İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Bahadir
İletişim:

Re: Modbus Tag Import Problemim

Mesaj gönderen Bahadir »

Evet dediğiniz gibi yaptım aslında. FlexiLogics Driverı kullanmak istemedim. Ama yine de olmaması gerekiyor böyle bir hata diye düşünüyorum.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

“RENU HMI Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir