Alarm Problemlerim

RENU HMI ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Bahadir
İletişim:

Alarm Problemlerim

Mesaj gönderen Bahadir »

Herkese merhaba,
Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz üzere bir alarm tablosu oluşturdum. İsteklerim şunlar;
1-) Herhangi bir alarm oluştuğunda tabloda yazsın. Fakat alarm durumu ortadan kalkıp tekrar oluştuğunda başka satırda tekrar yazabilsin. ( Historical kullandım bu yüzden).
2-) Alarmları kendi oluşturduğum momentary butonla silebileyim. (CleanAlarms)
Resim
Resim
Resim

Problemlerim;
1-) Real Time yaparsam alarm tablosunu, alarm durumu ortadan kalkıp tekrar oluştuğunda en son oluşma tarihi çıkıyor ekranda. Ben ikisinin de tutulmasını istiyorum.
2-) Real Time'da alarm tablosunu silebiliyorken, historicalda tabloyu hiçbir şekilde silemiyorum.
3-)Real Time'da dil seçenekleri normalken, historicalda hep İngilizce kısım aktif. O yüzden o kısımları da Türkçe yazmak zorunda kaldım.

Yanlış yaptığım kısımlar için yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: Alarm Problemlerim

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Historical tablosundaki alarmları silmek için Advanced bit buton kullanınız. Butonu oluşturmak için aşağıdaki adımları inceleyin.

1-
Alarm_Buton1.PNG
2-
Alarm_Buton2.PNG

Real Time ile ilgili ise aşağıdaki ayarlar ile Alarm silinebilmektedir. Yalnız dikkat etmeniz gereken husus mevcut Alarm ON ve OFF olduktan sonra önce Alarm_Gordum bit'ini yükseler tetikleyip sonrasında Alarm_Sil bitini yükselen kenar tetiklemeniz gerektiğidir. Alarm OFF olmadan Alarm'ı ekrandan silemezsiniz.
Alarm_Forum.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Bahadir
İletişim:

Re: Alarm Problemlerim

Mesaj gönderen Bahadir »

Cevabınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim. İlk etapta deneyeceğim hemen.

“RENU HMI Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir