VNC Uzak Erişim

RENU HMI ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Abeypinar
İletişim:

VNC Uzak Erişim

Mesaj gönderen Abeypinar »

eternetli ekranla vnc üzerinden statik ıp ıle haberleşmek isityorum port yönlendirme yapıyorum ama ekrana uzak erişim sağlayamıyorum yapılmış örnek varmıdır acaba ?
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: VNC Uzak Erişim

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
VNC IP ayarları ve port yönlendirme ile ilgili bir durum olduğu için örnek program bulunmaz. Program üzerinden gerçekleştirilen bir işlem değildir.
Yapılması gereken ayarlarla ilgili anlatıma viewtopic.php?f=47&t=738 ulaşabilirsiniz.

Ekranın ethernet ayarlarıyla ilgili bir problem olup olmadığını anlamak için tavsiyem önce Local IP üzerinden bağlanmayı deneyiniz. (PC ve HMI aynı ağa bağlı olduğu durum) Eğer localde VNC üzerinden bağlantı gerçekleştirebiliyor ama uzaktan erişim gerçekleştiremiyorsanuz muhtemelen port açma ile ilgili bir sorun mevcuttur. Vermiş olduğunuz IP'e ait port ayarlarını kontrol ediniz. Açılması gereken port 5900 dür.

Ek olarak bazı modemler Varsayılan Ağ Geçici IP'sini DHCP ve DNS farklı kullanabilmektedir. PC üzerinden HMI'nın bağlı olduğu modeme bağlandığınızda Aşağıda kırmızı ile işaretli bölümlerdeki IP'ler aynı değil ise IPv4 DHCP Sunucusu ve IPv4 DNS Sunucusu kısımlarının karşısında yazan IP'leri Ekranın Sistem menüsü - Network Settings - DNS deyip bu kısıma veriniz.

PC.PNG
HMI.PNG
İyi çalışmalar.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“RENU HMI Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir