FP2070T-S1 ve delta plc rs 485

RENU HMI ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Canerland
İletişim:

FP2070T-S1 ve delta plc rs 485

Mesaj gönderen Canerland »

Merhabalar

Delta plc rs 485 haberleşme için. Soketten rx+ tx+ ve rx- tx- kısa devre edip delta plc nin + ve - haberleşme uçlarına girdim Com1 bölümünde delta haberleşmemi seçmem lazım yoksa modbus master seçmem mi gerekiyor. Birde bu flexisoft garibime giden. Haberleşme com1 seçiyoruz ama haberleşme protokülü rs-232 rs485 seçmemiz gerekmiyor mu. Birde neden güncel plc modelleri pek yok . Genelde rs 232 üzerine haberleşme örnekleri görüyorum.

Bir de ikinci sorum aynı anda rs-232 ve rs485 haberleşme kullanıp iki farklı cihazla haberleşebilir miyim.
Arbeit match frei
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: FP2070T-S1 ve delta plc rs 485

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Kablo bağlantıları bahsettiğiniz gibi
RX+ TX+ köprü PLC'nin (+) ucuna
RX- TX- köprü PLC'nin (-) ucuna bağlanmalıdır.
PLC'de GND var ise GND de bağlamanızı tavsiye ederim.

Protokol kısmınında yapmanız gereken seçim ile ilgili
Delta PLCs de seçebilirsiniz. (Model olarak kendi PLC'nize yanın bir PLC modeli seçebilirsiniz)
Modbus Master RTU da seçilebilir. (Modbus Master RTU seçtiğiniz durumda her adresinize ait (T,M,C,D vb.) modbus adreslerini FlexiSoft'a eklemeniz gerekir.)

RS232 veya RS-485 software üzerinden seçilmez. Cihaz COM Portunda kullanmış olduğunuz pinlere göre RS-485/232 haberleşir.
İyi çalışmalar.

Tek COM port üzerinden hem RS-232 hem RS-485 haberleşebilirsiniz yalnız Driver Modbus seçilmek şartı ile. Node1, Node2 eklenebilir.
Canerland
İletişim:

Teşekkürler, ilginiz için
Arbeit match frei
Canerland
İletişim:

Ben plc haberleşiyorum. Data içeriği görüyorum. Ama bir bit set,toggle,momentary yapıp yada d registırından değer giremiyorum ekrandan.
Arbeit match frei
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Aşağıdaki videoda Renu FP2070-S1 Ekran ile RS-485 Delta PLC haberleşme adımları yapıldıktan sonra test etmek için Delta PLC'ye bağlanıp verilerin gelip gelmediği (D0'a değer yazma M0'ı ON/OFF) teyit edilmiştir. İsterseniz videoda kullanılan örnek programa ektende ulaşabilirsiniz.

Tavsiyem PLC'i fabrika ayarlarına alıp sonrasında adımları uygulayınız. Haberleşme videoda görüldüğü üzere test edilmiştir.

Anlatım Videosu:

Videoda kullanılan örnek program:
Ornek_Program.rar
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Canerland
İletişim:

https://photos.app.goo.gl/cJYt3X5uhPECNfiD6

Bende bir video çektim. Ekran kalibrasyonu filan yapıyor. Dokunmatikte sıkıntı yok dahili adresli buton ekliyorum gene aynı
Arbeit match frei
Canerland
İletişim:

https://photos.app.goo.gl/cJYt3X5uhPECNfiD6 Videoyu çektikten sonra, dahili ekran hafızasından bir buton ekledim. Gene aynı, ekran touch kalibrasyon vs yapıyor. Dokunmatikte sıkıntı yok diye düşünüyorum..
Arbeit match frei
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Kalibrasyon işlemini tekrarlayıp deneyiniz. Yalnız kalibrasyon yaparken + olarak gelen kısımın tam ortasına bastığınıza emin olunur. Aynı sorun ile karşılaşırsanız, ekranı almış olduğunuz bayimize veya F.A.S.T teknik servise (söz konusu durumu açıklayan bir not ile) iletiniz.
Canerland
İletişim:

Eski bir çizgi romandaki söyleyiş gibi hay bin aksi kunduz adına.. Sıkıntı kalibrasyondaymış.
Arbeit match frei

“RENU HMI Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir