Ekrana Program Yükleyememe Hatası

RENU HMI ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
kuka92
İletişim:

Ekrana Program Yükleyememe Hatası

Mesaj gönderen kuka92 »

Elimde 2070T-S1 var. Flexisoft'da daha önceden yazdığım(eski versiyon ile) programı yüklemeye çalışıyorum ve ''Product Mismatch'' hatası alıyorum. 1 Ekim 2018 versiyonunu yükledim ve denedim fakat olmadı. Resimleri ekliyorum. Sebebi ne olabilir ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: Ekrana Program Yükleyememe Hatası

Mesaj gönderen İlhan »

FlexiSoft 2.36 29 Ekim versiyonunu yükleyip bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra program yüklemeyi deneyiniz. 29 Ekim indirme linki https://www.dropbox.com/s/67idnmfd6ky5t ... 9.zip?dl=0
rom
İletişim:

Mesaj gönderen rom »

Merhaba,
Benzer bir problemi bende yaşamaktayım.
Elimde FP2070T-S1 modeli var. Programın güncellemeleri başarı ile yapıldı.
Ancak Product Mismatch uyarısı almaktayım. Kendi içindeki yazılımı indirirken problemsiz indiriyor.
Ama program yüklerken bu uyarıyı alıyorum.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Bu hata model numarası yanlış seçili olduğu durumda alınmaktadır. Göndermeye çalıştığınız ekran programını ekleyiniz.
rom
İletişim:

Mesaj gönderen rom »

Projeyi oluştururken seçenekler arasında sadece FP2070T modeli var.
FP2070T-S1 diye görünmüyor zaten. İlgili programı ve görseli ekledim.

https://mega.nz/#!9NJTxSKb!n20szEaVB97r ... y542OGxi4k
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Normal şartlarda elinizdeki versiyonda FP2070-S1 ekran modeli seçilebilmektedir. Yeni bir proje açıp aşağıdaki gibi FP2070-S1'i görüp görmediğinizi belirtir misiniz. Eğer göremiyorsanız kurulum esnasında antivirüs vb. programlar kurulumu etkilemiş olabilir. Bunun için FlexiSoft'u kaldırıp antivirüs programınız pasif iken viewtopic.php?f=39&t=142 önce 2.33'ü sonra 2.36 güncel versiyonunu kurup test eder misiniz.
Ekran Alıntısı.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
fazil01
İletişim:

Mesaj gönderen fazil01 »

merhaba benim elimde renu fp2070t-s1-v2 model hmı var program yazıyorum yükleme yapmak için mıcro usb kablosunu takıyorum güç verirken download ekranına gecmek ıcın sag ust köseye basıyorum download ekranı gelıyor ancak yukleme yapamıyorum panel ekranı acılıp kapanıyor . yanlıs yaptıgım sey nedir ? yardım edersenız tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Öncelikle ekranda enerji yokken ekranın sağ üst köşesine basılı tutup enerji verin ve sağ alt tarafta çıkacak olan Confirm deyip bir sonraki ekrandaki uyarıya Yes deyiniz.
Ekran enerjisini kapatıp bu sefer sol üst köşeye basılı tutup enerji verin ve yine aynı adımları uygulayın.

(Bu şekilde ekrandaki FW ve APP silinecektir)

Sonrasında ekran aşağıdaki ekrana gelecektir. Bu şekildeyken program göndermeyi deneyiniz.
ekran1.png
Program gönderme adımları:
Kablo PC ve HMI'ya bağlı iken bilgisayarınızdan aygıt yöneticisine girip aşağıdaki gibi HMI'yı tanıyıp tanımadığına bakın. Eğer bu şekilde bilgisayarınız ekran'ı tanıyor ise FlexiSoft yükleme adımlarına geçebilirsiniz.
ay1.PNG
FlexiSoft yükleme adımları:

Aşağıdaki simgeyi tıklayıp aygıt yöneticinde gördüğünüz Comport numarası ile aynı olduğunu teyit ediniz.
Flexi.PNG
Program göndermek için aşağıdaki adımları uygulayınız.
flexi1.PNG
İyi çalışmalar.

“RENU HMI Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir