0-10 v ile ASM sürücü programlı gezdirme

RENU HMI ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Thebiggjesus
İletişim:

0-10 v ile ASM sürücü programlı gezdirme

Mesaj gönderen Thebiggjesus »

Merhabalar,

ASM sürücüyü 0-10v üzerinden sürüyorum buraya kadar problem yok, ancak kademeli hız değişimi için yani son kullanıcının ayarlayabileceği şekilde bi panel hazırlamam gerekiyor örnek panel fotoğrafı ekliyorum plc,hmi de buna benzer bir yapı oluşturabilir miyim c++/c benzeri bir yapı olsa halledeceğim ancak blok diyagramında pek tecrübem yok, Anahtar kelimeleri verirseniz devamını kendim hallederim diye düşünüyorum,
Fotoğraftaki 4. adımdan sonra 1. adıma dön ve döngüyü sürdür örnek olarak tıklanmıştır.
teşekkürler.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: 0-10 v ile ASM sürücü programlı gezdirme

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Temel olarak Timer, Move, Set, Reset kontaklarını kullanarak bir döngü oluşturabilirsiniz. Bir sonraki adıma veya 1. adıma geçip geçmeyeceğini her Adım sonunda ON/OFF yaptırtacağınız bir bool adresin durumuna göre ayarlayabilirsimiz.

Ben Y1'den itibaren çıkışları sırası ile ON yapabileceğiniz bir örnek program ekliyorum. (3 Adımlı) Bir sonraki adıma geçmeden önce adım içindeki çıkış OFF yapılır.

Açıklama:
SiraliCalismaRes.JPG
Örnek Program:
SiraliV2.rar
Not: C++ kullanıyorsanız PLC de sadece ladder değil Structured Text (ST) Dilinde de program yazabilirsiniz. C++ ile benzerlikler gösterir. ST Komut Anlatımına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“RENU HMI Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir