Reçete İsim Oluşturma

RENU PLC ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
memo
İletişim:

Reçete İsim Oluşturma

Mesaj gönderen memo »

İyi günler reçete örneklerinizi izledim reçeteleri oluşturup aktarabiliyorum lakin videolarınızda reçete ismi oluşturma yok. Bu reçete isimlendirme sadece program olarak var programda ise recipe_name tag i ile yapmış bende programda recipe_name tag ı gelmiyor reçete ismi oluşturma ve reçeteyi arama yaparak bulma konusunda yardım ederseniz sevinirim
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: REÇETE İSİM OLUŞTURMA

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
FP4070TN için isimli reçete örneği viewtopic.php?f=83&t=769
FP2070T-S1 için isimli reçete örneği viewtopic.php?f=83&t=776 ulaşabilirsiniz.

Reçeteyi isim ile kaydetmek için öncelikle Reçete numaranızı girip o numaraya ait isimin ne olması gerektiğini Recipe_Name_Display_Edit tag adresine girip Recipe_Edit_Save tag'ını ON yaparak kaydetmeniz gerekir.

Reçeteyi isim ile aramak için ise Recipe_SearchRecipe_By tag'ını ON yapıp Reçete ismini Recipe_Name tagını arama için kullanmanız gerekir.

Recipe_Name ve Recipe_Name_Display_Edit taglarını elemente adres olarak vermek için Örneğin Edit Data elementi aldınız ve bunun adresini Recipe_Name vermek istiyorsunuz. Bunun için Edit Data elementiniz seçiliyken aşağıdaki gibi ASCII seçmeniz gerekir. ASCII seçmeden Recipe_Name ve Recipe_Name_Display_Edit tagları Tag Name kısmında çıkmaz. Çünkü bu adresler karakter adresleridir. Siz Edit data eklediğinizde bunlar Unsigned olduğu için tag name'ye geldiğinizde ASCII adresleri çıkarmaz. Çıkmamasının sebebi budur.
isim.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
memo
İletişim:

Re: Reçete İsim Oluşturma

Mesaj gönderen memo »

hallettim data type inden dolayı tag i gelmiyormuş çok teşekkür ederim :)

“RENU PLC Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir