FL004-0806n-v2 Program işlem süresini iyileştirme hk.

RENU PLC ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
sukru.karadayi
İletişim:

FL004-0806n-v2 Program işlem süresini iyileştirme hk.

Mesaj gönderen sukru.karadayi »

Merhaba, renu marka fl004-0806n modelinde girişlerden aldığım sinyali işleyerek çıkışları aktif ediyorum. Çıkışlardan aldığım sinyali enkoder ile mesafe bilgisini tutan farklı bir cihaza aktararak kayıt tutturuyorum. Çıkışlardan aldığım sinyal süresini iyileştirebilmek için programda çeşitli düzenlemeler yaptım (döngülerin iptal edilmesi, durum kontrollerinin belirli bayraklarla aktif edilmesi vs. gibi). Çıkış tepkileri belirli miktarda düzeldi ancak halen istediğim gibi olmadı. Bu durumu iyileştirebilmek adına renu marka hangi PLC'yi önerirsiniz veya şu durumları uygularsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz gibi önerilerinizi alabilir miyim? (Programlama ST ile yapıldı) Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Tarık Ziya BERBER
İletişim:

Re: FL004-0806n-v2 Program işlem süresini iyileştirme hk.

Mesaj gönderen Tarık Ziya BERBER »

Merhaba,

Daha erken bir algılama yapabilmek için giriş gecikme sürelerini kısaltabilirsiniz ancak çok fazla kısmanız halinde gürültü sinyallerini filtre etmeniz de azalacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.
"DI_Filter_Constant_X0_to_X7_mS" tag'ı ile filtre süresini ayarlayabilirsiniz. Yani normalde bir giriş gerçekte 10ms'den daha uzun gelirse CPU içerisinde girişin gelmiş olduğu değerlendirilir.

Eğer sorununuz tarama zamanı ile alakalı ise mevcut tarama zamanınızın ne olduğunu gözden geçirip işleminizi değerlendirmenizi öneririz.
"Scan_time_register" tag'ı yardımıyla mevcut tarama zamanınızı görebilirsiniz. Tag'ın birimi "0.1ms"dir. Eğer siz buraya "10" girerseniz "1 ms" olarak okursunuz.

İyi çalışmalar dilerim.
sukru.karadayi
İletişim:

Re: FL004-0806n-v2 Program işlem süresini iyileştirme hk.

Mesaj gönderen sukru.karadayi »

Merhaba, önerdiğiniz yöntem için teşekkür ederim. Şu an için sistem sağlıklı bir şekilde çalışıyor gibi gözüküyor. İyi günler dilerim.

“RENU PLC Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir