Renu FL-004-0806R-V2 PLC için barkod okuyucu haberleşmesi

RENU PLC ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
ozank
İletişim:

Renu FL-004-0806R-V2 PLC için barkod okuyucu haberleşmesi

Mesaj gönderen ozank »

Merhaba arkadaşlar,

Elimde yukarıdaki plc mevcut, küçük bir test cihazı yapıyorum. C# ile haberleştirdim, hmı kısmını oradan yönetiyorum. Müşteri özel olarak barkod yazıcı istedi fakat barkod yazıcının haberleşmesinde problem yaşıyorum. İlla şu barkod yazıcı olacak diye bir şey yok herhangi bir yazıcı olabilir. Bu haberleşmeyi nasıl yapabiliriz. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. :)
Kullanıcı avatarı
Nazım SARIBAŞ
İletişim:

Re: Renu FL-004-0806R-V2 PLC için barkod okuyucu haberleşmesi

Mesaj gönderen Nazım SARIBAŞ »

Merhaba,
Karakter gönderme için standart yöntem olan Universal Serial Driver ASCII protokolünü kullanmanız gerekir.Karakter gönderme ve alma ile ilgili konfigürasyonlar için aşağıdaki linkleri inceleyiniz.
Renu PLC Universal Serial Driver İle ASCII Haberleşme (Alma) viewtopic.php?f=8&t=393
Renu PLC Universal Serial Driver İle ASCII Haberleşme (Gönderme) viewtopic.php?f=8&t=392
ozank
İletişim:

Mesaj gönderen ozank »

Nazım SARIBAŞ yazdı: 24 Ağu 2023 12:02 Merhaba,
Karakter gönderme için standart yöntem olan Universal Serial Driver ASCII protokolünü kullanmanız gerekir.Karakter gönderme ve alma ile ilgili konfigürasyonlar için aşağıdaki linkleri inceleyiniz.
Renu PLC Universal Serial Driver İle ASCII Haberleşme (Alma) viewtopic.php?f=8&t=393
Renu PLC Universal Serial Driver İle ASCII Haberleşme (Gönderme) viewtopic.php?f=8&t=392
cevabınız için çok teşekkür ederim, barkod yazıcı için de aynı yolu kullanmamız mümkün mü?
Barkod yazıcı için hangi marka modelleri önerirsiniz? Küçük bir barkod yazıcı da olabilir.
Kullanıcı avatarı
Nazım SARIBAŞ
İletişim:

Mesaj gönderen Nazım SARIBAŞ »

Merhaba ,
Bu yöntemle karakter gönderme alma işlemi yapabilirsiniz. Barkod yazıcınızın gelen değişkenlere göre çıktı verecek özellikli olması gerekmektedir. Marka ve model önerisi yapamamaktayız.
ozank
İletişim:

Mesaj gönderen ozank »

teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık.

“RENU PLC Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir