Program Yükleyememe Sorunu

RENU PLC ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Kilitli
tarkanipek
İletişim:

Program Yükleyememe Sorunu

Mesaj gönderen tarkanipek »

Merhabalar, FL004 Serisi Renu cihaza USB bağlantısı ile haberleşebiliyorum ancak program atarken görseldeki hatayı veriyor. Yardımcı olur musunuz?
WhatsApp Image 2022-10-20 at 18.24.57.jpeg
WhatsApp Image 2022-10-20 at 18.24.58.jpeg
Adsız1.png
Adsız.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: Program Yükleyememe Sorunu

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Program yükledikten sonra almış olduğunuz hata ek modül görmeme hatasıdır. Sağ tarafına bağlı FLD0808R modülün beslemesini yapın ve içerisine yüklenen programda aşağıdaki gibi tanıtılmış olmasına dikkat ediniz.
io allocation.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
tarkanipek
İletişim:

Mesaj gönderen tarkanipek »

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğunuz ayarı yaparak slotları görüntüledim ancak yine de ne Slot01_OP_Coil_00000 ne de OutputCoil_0000 herhangi bir bitinden çıkış alamıyorum. Programı PLC'ye download ettikten sonra run butonuna bastıktan sonra bile altta halt bilgisi veriyor programda, oysa derlemede ve simülasyonda çalışıyor sorun vermiyor.

Aşağıda bazı ilgili görselleri paylaşıyorum belki sorunu görmenizi kolaylaştırır. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

Görsellerden anlamam zor. F.A.S.T Teknik servis http://www.fasttr.com/iletisim/ ile irtibata geçiniz.
Kilitli

“RENU PLC Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir