SC3 Sürücüyü HMI ve manuel olarak çalıştırma

AC Motor Sürücüler ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Kilitli
yucellyas05
İletişim:

SC3 Sürücüyü HMI ve manuel olarak çalıştırma

Mesaj gönderen yucellyas05 »

Merhaba, SC3 sürücüyü hem HMI (Modbus-PLC) hem de manuel anahtarlama ile ileri geri çalıştırmak istiyorum.

Soru 1: 00-16 modu ne olmalı? Bileşik Mod 1,2,3,4,5 nedir?

Soru 2: PLC'ye manuel çalıştırmayı algılatıp sürücüyü çalıştıran PLC programındaki ilgili kontakları kapatmak istiyorum. Şemadaki bağlantı uygun mudur?

Resim
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: SC3 Sürücüyü HMI ve manuel olarak çalıştırma

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
00-16: Frekans ve Çalışma komut kaynağının belirlendiği parametredir.
Kutu içerisinden 00-16'nın aşağıdaki gibi bir açıklama kağıdı çıkar.
00-16 ile ilgili videolu anlatıma şu kısımdan ulaşabilirsiniz. SC3 ile ilgili tüm videolu anlatıma ise şu kısımdan ulaşabilirsiniz.
Shihlin AC Sürücü 00-16.jpg
Diğer soru ile ilgili:

STF ve STR'in ON olma durumlarını PLC'deki X girişlerinde görebilmeniz için harici güç kaynağınızın (-) ucunu 5/SD ucuna (+24V) ucunu ise sürücüdeki PC ve PLC'deki COM ucuna bağlayınız. STF -- X0 STR---X1'e bağlayarak durumlarını okuyabilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
yucellyas05
İletişim:

Mesaj gönderen yucellyas05 »

Merhaba, cevap için teşekkürler.

Bağlantıları yaptım, manuel çalışma bilgisini (kırmızı led) alıyorum fakat
harici güç kaynağınızın (-) ucunu 5/SD ucuna (+24V) ucunu ise sürücüdeki PC ve PLC'deki COM ucuna bağlayınız.
bağlantıları yapınca 24V harici güç kaynağını enerjilendirmeden sürücünün PC klemensinden ötürü sanırım (20,63V) PLC ve HMI da çalıştı.

Belirttiğiniz çalışma modu tablosunda kullanıcının hem ekran üzerinden hem de manuel anahtarlama ile çalıştırabileceği bir seçenek yok sanırım. Çözüm öneriniz var mıdır?
Kullanıcı avatarı
İlhan

Mesaj gönderen İlhan »

İsterseniz harici olarak PC'ye verdiğiniz +24V'u iptal edin. +24V'u sadece PLC'nin COM+ ucuna bağlı olsun. Yalnız harici güç kaynağınızın 0V'u 5/SD ucuna bağlı olmak zorundadır. Bu durumda PLC'nin inputları NPN ayarlanmış olur.

"hem ekran üzerinden hem de manuel anahtarlama" dan kast ettiğiniz hem sürücünün üzerindeki FWD/REV'i aktif olsun hem de harici STF/STR aktif olsun ise evet ikisi aynı anda kullanılamaz.
Kilitli

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir