Force Download Mode COM2 Portunu Kullanarak

RENU PLC ile ilgili akla gelen temel soru ve sorunlara buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
İlhan

Force Download Mode COM2 Portunu Kullanarak

Mesaj gönderen İlhan »

1. Adım: PLC'nin enerjisini kapatın.
2. Adım: PLC'ye bağlı haberleşme kabloları var ise PLC'den ayırın. (USB, RS-232 ve RS-485 gibi.) Ayrıca PLC'nin sağ tarafına bağlı modül veya modüller var ise o modülleri de PLC'den ayırınız.
3. Adım: PLC üzerindeki RUN/HALT switch'ini HALT konumuna alın.
4. Adım: RS-485 portundaki A ile Toprak uçlarını köprü yapınız ve soketi takınız.(1. ve 3. klemensler)
COM-2V0.PNG
5. Adım: PLC'i enerjilendiriniz. PLC enerjilendikten 3-5 saniye sonra RUN ve ERR Led'leri 1 saniye aralıklarla yan/sön yapar. (Eğer yapmaz ise tekrardan enerjiyi kapatıp açın ledler yanıp sönene kadar bu işlemi yapın) Yan/Sön başladıysa 6. adıma geçiniz.
6. Adım: COM-2 Portuna bağlanmış olan soketi sökün. (A ve Toprak ucu köprü olan soket)
7. Adım: FlexsiSoft'un güncel versiyonunu açıp PLC modelinizi seçtikten sonra USB veya RS-232 üzerinden aşağıdaki seçenekler işaretliyken programınızı gönderin. (1 dakika içinde program göndermezseniz PLC force download modundan çıkar. Çıktığınıda RUN ve ERR Led'lerinin yan/sön yapmayı bırakmasından anlayabilirsiniz. Force modundan çıkarsa tekrardan 1. Adımdan itibaren aynı işlemleri uygulamanız gerekir.)
flexisoft_download.JPG
8. Adım: Gönderme işlemi bittikten sonra PLC'nizin Enerjisini kapatıp RUN konumuna aldıktan sonra tekrardan enerjilendirin.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kilitli

“RENU PLC Sıkça Sorulan Sorular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir