sde servo dahili pozisyonlamada 3 tur ileri yarım tur geri

Servo Sürücüler ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
azim
İletişim:

sde servo dahili pozisyonlamada 3 tur ileri yarım tur geri

Mesaj gönderen azim »

Merhaba sde servoda dahili pozisyonlamada pos1 tanıtarak ve tetiklemesini aktif ederek pr modda pro1 40000 adımını tanıtıyorum.pr02 de 35000 adımına git diyorum. sistem ilk çalıstırmada istediğim gibi çalışıyor. ikinci tetiklemeyi yaptığımda doğal olarak servo 35000 pozisyonda olacağı için yarım tur ileri.ve yarım tur geri duruyor .oysa ben 3 tur ileri yarım tur geri durmasını istiyorum her tetiklemede. sorunun cözümü için servonun durduğu konumu sıfırlama durumu. Ama bunu nasıl yapılacağını çözemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Nazım SARIBAŞ
İletişim:

Re: sde servo dahili pozisyonlamada 3 tur ileri yarım tur geri

Mesaj gönderen Nazım SARIBAŞ »

Merhaba ,

Ayarladığınız PR adımlarını görsel olarak ekleyebilir misiniz ?
azim
İletişim:

Mesaj gönderen azim »

DAHİLİ POZİSYONLAMA PR_03 Parametresi.png
DAHİLİ POZİSYONLAMA PR_02 Parametresi.png
DAHİLİ POZİSYONLAMA PR_01 Parametresi.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
azim
İletişim:

Mesaj gönderen azim »

Merhaba PR_03 te hangi parametreyi hangi parametre değerine ne yazmalıyımki sistem ikinci tetiklemede ilk konumundan başlasın
Kullanıcı avatarı
Nazım SARIBAŞ
İletişim:

Merhabalar ,
PR adımlarınızı aşağıdaki gibi ayarlarsanız . Tetiği verdiğinizde servo 3 tur ileri yarım tur geri döner ve durur. Tekrar tetik verdiğinizde bu işlemi aynı şekilde tekrarlar.(PA07:10000 olarak ayarlandığı varsayılmıştır.)

1-PR1
PR1.PNG
2-PR2
PR2.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
azim
İletişim:

Mesaj gönderen azim »

geri dönüşteki -5000 seti servoyu yarım tur degıl ,-5000 pozisyonuna götürüyor yani geri dönüş turu 3,5 tur oldu.ikinci tetiktede bu sefer ileri yönde 3 tur yerine 3,5 tur oldu.
Kullanıcı avatarı
Nazım SARIBAŞ
İletişim:

Merhabalar,

CMD:End of position command sekmesinde INC yerine ABS seçmişseniz dediğiniz şekilde çalışması normaldir. Bu seçeneği INC olarak seçiniz.Örnek görsel aşağıdadır.
PR1.PNG
azim
İletişim:

Mesaj gönderen azim »

simdi fark ettim tesekürler
azim
İletişim:

Mesaj gönderen azim »

Merhaba :PE04 VE PE06 parametre değerlerini .gmt hmı panel üzerinden gerektirdiğinde değiştirmek istediğimde, PE04 parametresini istediğim değer ile değiştirebiliyorum. fakat PE06 parametresindeki - 5000 değerini istediğim şekilde değiştiremiyorum. hmı den -5000 yazdığımda.servo PE06 parametre içerisi -327680000 oluyor,
hmı den 65535 yazdığımda servo PE06 parametre içerisi -5000 oluyor
hmı den 0 yazdığımda servo PE06 parametre içerisi 60536 oluyor.
data sheet incelerken ekteki sayfa dikkatimi cekti sorunun POS2 nin tanımlanmamasından kaynaklı olabilirmi saygılar
Inner register command (Pr mode).png
En son azim tarafından 10 Eki 2023 20:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Nazım SARIBAŞ
İletişim:

Merhaba ,

Yaşadığınız problem master cihazınızdan gelen data ile ilgilidir. PE04 ve PE06 parametreleri 4byte(2word) adreslerdir. Master cihazınıza bu adresleri eklerken 4byte signed data olarak eklemelisiniz. Sizlere önerdiğim ayarlarla yaptığım çalışma sonucunda bir problemle karşılaşmadım.

“Servo Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir