SC3 sürücü Haberleşme hatası

AC Motor Sürücüler ile ilgili her türlü sorularınızı buraya yazabilirsiniz...
Kilitli
teknik2
İletişim:

SC3 sürücü Haberleşme hatası

Mesaj gönderen teknik2 »

1 adet servo sde sürücü ve 6 adet sc3 sürücüsünü renu plc ile haberleştirirerek kullaniyorum. Band hızım 9600 ve 8 even 1 kullaniyorum. Sistem boşta beklerken yaklaşık yarım saat sonra sc3 sürücülerin hepsinden haberleşme hatası geliyor.Servodan haberleşme hatası gelmiyor. Haberlesme kablolarını değiştirdim bir degişiklik olmadı. Sürücülerin parametrelerinde yapabilceğim veya kontrol etmem gereken yer varmıdır ? Servonun id si 1 diger sürücülerin id si 2,3,4,5,6,7 dır.(rs485 kablo hattinda id ye göre bi sıra varmıdır bağlarken? Servoda eprom koruması yaptım)
Kullanıcı avatarı
İlhan

Re: Sc3 sürücü Haberleşme hatası

Mesaj gönderen İlhan »

Merhaba,
Haberleşme kopma durumlarının büyük çoğunluğu dış ortam ve kablolama ile ilgilidir.
Sorunun hattan (kablolardan) veya başka bir şeyden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için PLC'nize tüm ID'lerinizle haberleştiğiniz bir word okuma ve yazma olacak şekilde basit bir program yazıp kontrol ediniz. RS-485 için GND uçları bağlı değil ise bağlanmalı ve tüm GND'ler slave cihazlarda atlamalı olarak devam ede ede son cihaza kadar götürülmelidir.
Toprak hattı sağlam ise PLC ve sürücülere bağlamakta yarar var.
Ekran Alıntısı.JPG
Diğer sorularınız ile ilgili F.A.S.T Teknik servis ile irtibata geçebilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kilitli

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir